1. Dziś jest Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu.
    • Homilie w dzisiejszą niedzielę głosi ks. Marian Szczerba, kanclerz Kurii Metropolitalnej i duszpasterz Ruchu Pomocników Maryi Matki Kościoła;
    • Rozpoczął się czas Wielkiego Postu, który zaprasza nas do pogłębionej refleksji nad swoim życiem w kontekście wierności Bogu, Ewangelii, Kościołowi i Jego Pasterzom. Podejmijmy raz jeszcze szczery wysiłek przemiany, nawrócenia, oderwania się od grzechu, od tego, co nie jest zgodne z Bożymi przykazaniami, co oddziela nas od miłości Boga i człowieka. Niech ten czas będzie okazją do poczynienia dobrych postanowień, naprawienia wyrządzonych krzywd i pojednania z bliźnimi.

1. Szósta Niedziela w ciągu roku. O 12.00 Msza św w intencji Ojczyzny.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
    Niedziela, 11 lutego. Modlitwa przebłagalna za grzechy nietrzeźwości popełniane w naszej Ojczyźnie, z prośbą o nawrócenie osób zniewolonych nałogami.
    Poniedziałek, 12 lutego. Modlitwa o rozwój Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.
    Wtorek, 13 lutego. Modlitwa za stanowiących prawo i rządzących, aby ich przykład i działania wspierały trzeźwość Polaków.
    Środa Popielcowa, 14 lutego. Modlitwa za rodziców, aby praktykowali trzeźwość i z miłości do swoich dzieci podejmowali decyzję o dobrowolnej abstynencji.
    Czwartek, 15 lutego. Modlitwa za kapłanów, aby gorliwie troszczyli się o trzeźwość osobistą, społeczną i narodową.
    Piątek, 16 lutego. Modlitwa o rychłą kanonizację bł. kard. Stefana Wyszyńskiego – wielkiego apostoła trzeźwości.

1. Piąta Niedziela Zwykław ciągu roku.
    • Na Mszach św.i po Komunii św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja: 7.30, 9.00, 12.00 i 18.00;
    • Droga Betlejemska - 10.20’
    • Zbiórka ofiar do puszek dla niepełnosprawnych sierot społecznych.

1. Dzisiaj jest IV Niedziela Zwykła w ciągu roku.
    Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku.

2. Jutro świeto swojego imienia obchodz. P. Organista Zdzisław Nowak. Msze św. w Jego intencji dzisiaj o 12.00 i jutro w poniedziałek o 18.00.

Aktualności z Watykanu

Niedziela.pl