PARAFIA KATOLICKA ŚW. JÓZEFA RZEMIEŚLNIKA
            SANKTUARIUM ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP
                                     W CZĘSTOCHOWIE

  1. Dziś jest XXVI Niedziela Zwykła w ciągu roku.
    • Niedziela miesięcznej adoracji po Mszy św.: 7.30, 9.00 i 12.00;
    • 10.20 – Droga Betlejemska;

  2. Październikowe nabożeństwa różańcowe:
    • 16.30 – dla dzieci od poniedziałku do piątku;
    • 17.30 – dla wszystkich codziennie wraz z nauką o różańcu i Matce Bożej.

     

  3. Modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za wstawiennictwem św. Michała Archanioła przed Najświętszym Sakramentem we wtorek, 3 października o godz. 17.30 w czasie nabożeństwa różańcowego.
  4. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek, 2 października:
    • 17.00 – Msza św.; 17.30 – katecheza; 18.00 – spotkanie w salce.

  5. Spotkanie Bractwa św. Józefa w środę, 4 października:
    • 17.30 – Nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa;
    • 18.00 – Msza św. Nowennowa; 18.30 – Katecheza; 19.00 – spotkanie w salce.

  6. Katechezy dla dorosłych:
    • pierwszy poniedziałek, 2 października o godz. 17.30;
    • pierwszy wtorek, 3 października o godz. 18.30;
    • pierwsza środa, 6 września o godz. 18.30;

  7. Pierwsza środa, 4 października poświęcony Przeczystemu Sercu św. Józefa:
    • 17.30 – nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa;
    • 18.00 – Msza św. Nowennowa do św. Józefa.

  8. Pierwszy czwartek miesiąca, 5 października. Godzina święta po wieczornej Mszy św. Módlmy się również o świetość dla kapałnów i o nowe powołania.
  9. Pierwszy piątek miesiąca, 6 października:
    Szkoła Podstawowa Młodzież Dorośli
    16.00 - kl. IV i V 17.30 – kl. VIII 6.30 – 7.30
    16.15 - kl. VI i VII 17.45 – młodzież starsza 16.00 – 18.30 Chorych odwiedzamy z sakramentami świetymi w I- szy piątek od godz. 8:30

  10. Pierwsza sobota miesiąca, 7 października:
    • 7.00 – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi z aktem wynagradzającym;
    • 17.15 – Nabożeństwo pierwszosobotnie; 18.00 – Msza św. niedzielna.

  11. Spotkania dla członków Klubu Seniora „U św. Józefa”.
    • środa o godz. 15.30 – układanie puzli.

  12. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
    • w poniedziałek, 2 października, Świetych Aniołów Stóżów;
    • w środę, 4 października, św. Franciszka z Asyżu;
    • w czwartek, 5 października, św. Faustynę Kowalską;
    • w sobotę, 7 października, Najświętszą Maryję Pannę Różańcową.

  13. W przyszłą niedzielę Msza św. za Ojczyznę o godz. 12.00.

  14. W środę, 5 października w dniu św. Franciszka, patrona przyrody o godz. 16.30, w ogrodach plebanijnych błogosławieństwo zwierząt, ptaków i innych naszych  „małych przyjaciół”.
  15. W przyszłą niedzielę, 8 października po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie Rodziców dzieci mających przystąpić do Pierwszej Komunii św.
  16. Sprawy materialne parafii.
    • Ofiary indywidualne 800 zł. Bóg zapłać!
    • Taca gospodarcza na okna do salek pod kościołem;
    • Podjęte prace: porządkowanie ogrodu, drugi etap remontu salki nad zakrystią, budowa skalnego wzniesienia pod Niebieski Krzyż Medzugorski i figury Matki Bożej Medzugorskiej oraz wymiana okien w salkach pod kościołem, montaż betonowego płotu na działce z garażami.

  17. Do wieczności odeszli śp.: Krzysztof Gizowski, Piotr Wolski i Jerzy Waczyński.

Vademecum wyborcze katolika (dokument Rady ds. Społecznych KEP)
Zasady, jakimi powinien kierować się katolik.
1. Uczestnictwo w wyborach. Zaangażowanie i udział w wyborach stanowią dostępny dla każdego obywatela sposób realizacji „prawa i obowiązku” uczestnictwa w życiu społeczno-politycznym. Udział w wyborach jest obowiązkiem sumienia katolika.
2. Znaczenie dobra wspólnego. Dobro wspólne stanowi sumę wartości, dzięki którym człowiek, rodzina i społeczność mogą pełniej i łatwiej osiągnąć własną doskonałość. Realizacja tak rozumianego dobra wspólnego może być zapewniona jedynie wtedy, gdy polityka oparta jest o „poprawną koncepcję osoby ludzkiej”. Obowiązek wyborczy wymaga zatem odpowiedzialnych decyzji w oparciu o zasady ładu moralnego.
3. Wartości nienegocjowalne. W tych sprawach, które dotyczą istoty porządku moralnego, prawy rozum nie pozwala na kompromisy. W konsekwencji katolicy:
a) opowiadają się bezwarunkowo po stronie prawa do życia od poczęcia do naturalnego kresu, które to prawo „stanowi fundament współżycia między ludźmi oraz istnienia wspólnoty politycznej”; b) z równą determinacją zabiegają o ochronę praw rodziny, opartej na monogamicznym małżeństwie osób przeciwnej płci. Uważają zatem za niedopuszczalne zrównanie z rodziną innych form współżycia; c) stoją na straży zagwarantowania prymatu rodziców w wychowaniu swoich dzieci; d) bronią wolności sumienia i wolności religijnej, stanowiącej „serce praw człowieka”; e) sprzeciwiają się budowaniu świata „tak, jakby Boga nie było”;
f) są zaangażowani na rzecz wewnętrznego i zewnętrznego pokoju, będącego podstawowym warunkiem realizacji dobra wspólnego; g) troszczą się o etyczny kształt procesów gospodar-czych, sprzeciwiając się „ekonomii, która zabija”.
Kwestie te stanowią zbiór zasad, które powinny być uwzględnione podczas podejmowania decyzji wyborczych. „Właściwie ukształtowane sumienie chrześcijańskie nie pozwala niko-mu przyczyniać się przez oddanie głosu do realizacji programu politycznego lub konkretnej ustawy, które podważają podstawowe zasady wiary i moralności.
4. Uznanie demokratycznych wyborówO ile obowiązkiem katolika jest udział w głosowa-niu i oddanie głosu zgodnie z własnym sumieniem, o tyle w sytuacji, gdy społeczeństwo już dokonało demokratycznego wyboru – nawet jeśli jest on sprzeczny z preferencjami głosującego – należy uszanować jego wynik. W sytuacji, gdyby „sprawujący władzę ustanawiali niesprawiedliwe prawa lub podejmowali działania sprzeczne z porządkiem moralnym, to rozporządzenia te nie obowiązują w sumieniu”. Sprzeciw katolika względem tak stanowionego prawa wynika jedynie z posłuszeństwa Bogu, a nie z racji politycznych.
5. Modlitwa za Ojczyznę. Mając na uwadze rangę demokratycznych wyborów, prosimy wszystkich o podjęcie modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

Aktualności z Watykanu

Niedziela.pl